7 september 2026

wegwerkzaamheden A28 – nachtelijke afsluitingen op maandag 21 september

Aard van de werkzaamheden

In de nacht van maandag 21 september voert Heijmans, in opdracht van Rijkswaterstaat, onderhoudswerkzaamheden uit op de A28 in de richting van Utrecht tussen aansluiting 8a Amersfoort-vathorst en knooppunt Hoevelaken. Hiervoor is het noodzakelijk de hoofdrijbaan in de richting van Utrecht inclusief verzorgingsplaats Hooglanderveen voor al het verkeer 1 nacht af te sluiten. Daarnaast wordt dezelfde nacht ook de A28 richting Zwolle afgesloten tussen knooppunt Hoevelaken en aansluiting 9 Nijkerk.

 

Wanneer vinden de werkzaamheden plaats?

  • Maandag 21 september 21:00 uur t/m dinsdag 22 september 05:00 uur
    • A28 richting Utrecht is afgesloten tussen aansluiting 8a Amersfoort-Vathorst en knooppunt Hoevelaken.
    • Toerit 8a Amersfoort-Vathorst richting Utrecht is vanaf 20:00 uur afgesloten.
    • Verzorgingsplaats Hooglanderveen is vanaf 20:00 uur afgesloten.

 

    • A28 richting Zwolle is afgesloten tussen knooppunt Hoevelaken en aansluiting 9 Nijkerk.
    • Toerit 8a Amersfoort-Vathorst richting Zwolle is vanaf 20:00 uur afgesloten.

 

Locatie werkzaamheden

In figuur 1 wordt de locatie van de afsluiting weergegeven.

Figuur 1: Wegwerkzaamheden A28 in beide richtingen | Maandagnacht 21 september

 

Omleidingen

Afsluiting A28 richting Utrecht

Voor het verkeer op de A28 vanuit Zwolle/Nijkerk richting Amsterdam/Hilversum/Apeldoorn/Amersfoort/Utrecht wordt middels gele bebording een omleidingsroute ingesteld:

  • Via afrit 8a Amersfoort-Vathorst, Verbindingsweg, Boederijenboulevard, Hanzeboulevard, Valutaboulevard de A1 op.

Voor het verkeer op de A1 vanuit Apeldoorn richting Amersfoort/Utrecht wordt middels gele bebording een omleidingsroute ingesteld:

  • Via de A1 keren bij aansluiting 13 Amersfoort-Noord.

Voor het verkeer op de A6/N309 bij Lelystad wordt middels gele bebording een adviesroute ingesteld:

  • Via de A6, A27.

 

Afsluiting A28 richting Zwolle

Voor het verkeer op de A28 vanuit Utrecht en op de A1 vanuit Amsterdam/Hoevelaken richting Zwolle/Groningen wordt middels gele bebording een omleidingsroute ingesteld:

  • Via de A1, A50.

Voor het verkeer vanuit Nijkerkerveen/Hooglanderveen richting Zwolle wordt middels gele bebording een omleidingsroute ingesteld:

  • Arkemheenweg, N301 en toerit 9 Nijkerk de A28 op.

 

Meer nieuws

7 september 2026

wegwerkzaamheden A28 – nachtelijke afsluitingen op...

Aard van de werkzaamheden In de nacht van maandag 21 september voert Heijmans, in opdracht van...

7 september 2026

wegwerkzaamheden A1 – nachtelijke afsluitingen op 7...

Aard van de werkzaamheden In de nacht van maandag 7 september voeren Heijmans en 3Angle, in opdracht van...

6 juli 2026

Wegwerkzaamheden rond Bedrijvenpark De Wieken Vinkenhoef...

6 en 7 juli Aard van de werkzaamheden In de nachten van maandag 6 juli en dinsdag 7 juli voert Heijmans, in...