7 december 2020

Ruim 11% CO2-reductie op Bedrijvenpark De Wieken Vinkenhoef

(Persbericht november 2020)

Op Bedrijvenpark De Wieken Vinkenhoef behaalden 9 bedrijven gezamenlijk 11,8% CO2-reductie t.o.v. 2017. Deze reductie ligt in lijn met het doel van de gemeente Amersfoort om in 2030 CO2-neutraal te zijn. Nu het laaghangende fruit geplukt is, onderzoeken de bedrijven hoe ze grotere stappen kunnen zetten.

Biodiesel & elektrisch
De grootste afname in de CO2-uitstoot komt dankzij vervoersbedrijf HAVI. Hun wagenpark stapt over op biodiesel. Bouwbedrijf van Bekkum plaatste laadpalen, de eerste elektrische leaseauto’s reden daar in 2019. Meerdere bedrijven vervingen de verlichting voor ledverlichting en een aantal gaat overstappen op écht groene stroom.

Collectieve acties
Op het bedrijventerrein is een collectieve inkoop van Nederlandse groene stroom geïnitieerd. Daarnaast wil een grotere groep bedrijven gezamenlijk één afvalinzamelaar kiezen. Het voordeel is dat er dan minder vervoersbewegingen op het bedrijventerrein zijn, wat je terugziet in lagere kosten en milieu-impact.

Ook een CO2-footprint?
De CO2-footprint wordt gemeten met behulp van de Milieubarometer, een online monitoringsinstrument. De gemeente Amersfoort biedt al haar bedrijven een gratis start met de Milieubarometer (t.w.v. € 198,- excl. BTW). Mee doen met dit project? Stuur een e-mail aan info@wiekenvinkenhoef.nl

Bekijk het rapport voor alle resultaten.

Meer nieuws

21 juli 2023

ENERGIEWEG AFGESLOTEN VANWEGE WERKZAAMHEDEN

Vanaf maandag 21 augustus tot en met vrijdag 13 oktober vinden er werkzaamheden plaats aan de Energieweg...

28 juni 2023

3 en 4 juli – nachtelijke afsluitingen knooppunt...

Op 3 en 4 juli worden er asfalteerwerkzaamheden uitgevoerd op de parellelrijbaan van de A1 op knooppunt...

16 juni 2023

Nieuwe bewoners op het Bedrijvenpark Wieken Vinkenhoef

Nieuwe bewoners op het Bedrijvenpark Wieken Vinkenhoef en niet zo maar een paar bewoners, maar hele volken....